Szukaj w treści

WSTECZ

Jak zwiększyć rozpoznawalność w Internecie?

Narzędzia SEO dla każdego

Jak polepszyć ranking własnej strony internetowej, czyli wymiana linków

Wymiana linków to jedno z narzędzi optymalizacji SEO i opisuje ono proces pozyskiwania linków zewnętrznych (tzw. backlinków).

Narzędzia SEO sprawiają, że Państwa firma albo produkty pojawiają się wysoko w bezpłatnych wynikach wyszukiwania. W ten sposób działa np. nasza Platforma B2B, która zawiera linki do prezentowanych w niej przedsiębiorstw, które to z kolei mają możliwość umieszczenia linków do naszej platformy na swoich stronach.

Dlaczego backlinki są ważne?

Backlink jest interpretowany przez wyszukiwarkę jako forma rekomendacji danej strony. Niniejsza rekomendacja jest dla wyszukiwarki wyraźnym sygnałem do podwyższenia ważności danej strony w danym obszarze tematycznym (wyszukiwania).

Jakość, a nie jakoś…

Backlinki są owszem ważne, ale co za dużo to niezdrowo i w pewnym momencie wyszukiwarka internetowa może nas ukarać za generowanie zbyt wielu linków w krótkim czasie (np. przez zakup linków). Obecnie zachowuje się tak Google. Dlatego też należy budować linki w sposób zrównoważony i pamiętać o tym, że te działania nie przynoszą natychmiastowych efektów, lecz są długotrwałym procesem. 

Zapraszamy do wymiany linków z ecoplus International!

tekst: Petra Pfeiffer, ecoplus International

kontakt: Marcin Mikulski, ecoplus International Polska, M: +48 603 255 988, E: katowice(at)ecoplus.at

Masz pytania?    

Marcin Mikulski
ecoplus International Polska
Sp. z o.o.
Marynarska Point Phase II
Postępu 15C
02-676 Warszawa