Szukaj w treści

FWT Wickeltechnik GmbH

Produkcja walcy z kompozytów, rur, wałów napędowych i specjalistycznych elementów konstrukcyjnych

Paleta produktów FWT Wickeltechnik GmbH obejmuje wałki kompozytowe, rury, wały napędowe i elementy specjalne jak również produkty wykonywane na zamówienie i serwis wałków. Firma produkuje wałki z kompozytów, które stosowane są w maszynach papierniczych i drukarskich, w maszynach do produkcji folii i przy produkcji materiałów non-woven.

Produkty odnoszącego sukcesy przedsiębiorstwa z Neunkirchen cieszą się międzynarodową popularnością. FWT eksportuje ponad 90% produktów do 15 krajów Europy oraz do Japonii. Przy wsparciu ecoplus International firma chce zdobyć nowe kontakty handlowe w Europie Wschodniej.

FWT Wickeltechnik GmbH została założona w Ternitz w 1996 roku. Od 1999 roku produkcja odbywa się w aktualnej lokalizacji firmy w Neunkirchen. Przez lata firma była nieustannie rozbudowywana i obecnie posiada 6000 m2 całkowitej powierzchni produkcyjnej.
Zakład zatrudnia obecnie 71 pracowników, z czego 11 to uczniowie przygotowujący się do pracy w zawodzie tokarza.

Produkty:

  • Wałki: FWT Wickeltechnik GmbH specjalizuje się w produkcji wałków z kompozytów (FRC). Produkty te stosowane są w przeróżnych dziedzinach przemysłu.
  • Rury: Produkowane m.in. metodą nawijania rury znajdują zastosowanie w wielu branżach. Z tego względu każda rura projektowana jest tak, aby spełnić kryteria swojego przeznaczenia.
  • Wały napędowe: Głównym celem podczas budowy nowoczesnych statków transportowych jest redukcja masy własnej statku celem maksymalizacji masy towaru zabieranego na pokład. Stąd też niewielka masa przy jednoczesnej transmisji wysokiego momentu obrotowego staje się koniecznością.
  • Elementy specjalne: Dzięki zastosowaniu specjalnych technologii FWT produkuje również skomplikowane elementy konstrukcyjne z CFK i GFK.
  • Produkcja na zlecenie i serwis wałków: Usługa ta dedykowana jest specjalnie dla użytkowników z branży papierniczej, ale również dla operatorów innych instalacji. Harmonogramy tych usług ustalane są niezależnie od normalnych harmonogramów produkcji. Dzięki temu możliwe jest elastyczne dopasowanie czasów dostaw.
  • Nowość w palecie produktów: Powłoki gumowe wszystkich typów (EPDM, CR, NBR itp.) jak również polerowanie i profilowanie wałków do 12m długości.

 

 

Masz pytania?    

Marcin Mikulski
ecoplus International Polska
Sp. z o.o.
Marynarska Point Phase II
Postępu 15C
02-676 Warszawa