Szukaj w treści

Hydro-Connect GmbH

Dwufunkcyjna podwójnie skrętna śruba Archimedesa zapewnia niezakłóconą wędrówkę ryb i produkuje prąd

Pierwsza wytwarzająca prąd „winda dla ryb"!

Budowle poprzeczne i progi spiętrzające zakłócają naturalne zwyczaje wędrowne ryb. Z tego względu Ramowa Dyrektywa Wodna UE wymaga, aby do roku 2027 wszystkie rzeki umożliwiały rybom swobodną wędrówkę.
W samej UE około 60 tysięcy elektrowni wodnych czeka na modernizację. Zespół Hydro-Connect zajął się tą tematyką i zaprojektował innowacyjne rozwiązanie: dwufunkcyjna podwójnie skrętna śruba Archimedesa.
 
Umożliwia ona nie tylko wędrówkę ryb w górę lecz także w dół rzeki. Dodatkowo ta „winda dla ryb” wytwarza podczas całego procesu energię elektryczną.
Dzięki temu rozwiązaniu nic nie stoi na przeszkodzie bezpiecznej wędrówki w obie strony ryb i małych organizmów wodnych.
 
Zespół Hydro-Connect kładzie szczególny nacisk na przyjazność instalacji dla środowiska oraz bezemisyjną i zrównoważoną eksploatację, aby wszyscy mieszkańcy wodnego środowiska mogli ciągle bezpiecznie się przemieszczać. W ten sposób nasza firma przyczynia się w szczególny sposób do powiększenia populacji ryb i zachowania gatunkowej różnorodności.
 
Oprócz „windy dla ryb“ firma oferuje również ekonomiczną i oszczędzającą miejsce alternatywę: turbinę Archimedesa, która zapewnia przepływ ryb z dolnych do górnych warstw wody.

Masz pytania?    

Marcin Mikulski
ecoplus International Polska
Sp. z o.o.
Marynarska Point Phase II
Postępu 15C
02-676 Warszawa