Szukaj w treści

NaKU e.U.

Produkty z naturalnego tworzywa sztucznego – biodegradowalne i kompostowalne

Naturalne tworzywo sztuczne – z odnawialnych surowców i w 100% biodegradowalne

 

Produkty składają się z kukurydzy, cukru albo skrobi i w ogóle nie różnią się od konwencjonalnego tworzywa sztucznego.

 

Nowoczesna technologia umożliwia produkcję różnorodnych ekologicznych tworzyw sztucznych. Produkty powstają z ziemniaków, kukurydzy albo zbóż i nie różnią się prawie niczym od konwencjonalnego tworzywa sztucznego. Naturalne tworzywo sztuczne NaKu można przetwarzać z użyciem tych samych technologii i maszyn.

Na końcu swojego cyklu życiu produkty NaKu stają się ponownie ziemią i mogą służyć jako baza uprawy nowych surowców. Istnieje wiele opcji recyklingu produktów NaKu. Naturalne tworzywo sztuczne nadaje się do kompostowania zgodnie z normą DIN EN 13432 i po upływie 90 dni przekształca się w masę biogeniczną.

Naturalne tworzywo sztuczne nadaje się również do spalania i recyklingu, co oznacza, że może zostać wykorzystane do wytwarzania innych produktów.

Produkty:

  • Oddychające, wodoodporne torby na bazie kukurydzy, cukru albo skrobi (reklamówki, ekologiczne woreczki do żywności i do zamrażarek)
  • butelki na napoje i puszki z biopolimeru kwasu L-polimlekowego (PLA)
  • słomki z PLA

Poza tym NaKu zajmuje się również upcyclingiem i produkuje z odpadów powstałych z łusek słonecznika i kwasu mlekowego naturalne tworzywo sztuczne. To nowatorskie tworzywo sztuczne nadaje się do wszechstronnego zastosowania w obudowach, pojemnikach czy profilach. Łuski słonecznika stanowią w przemyśle spożywczym dużą ilość odpadów i nie znajdują innego zastosowania niż jako karma dla zwierząt hodowlanych. NaKu sprzedaje gotowy surowiec i jako innowator oferuje również know-how, dzięki któremu ta technologia jest dostępna do wykorzystania w portfolio produktowym dla wszystkich producentów tworzyw sztucznych.

Masz pytania?    

Marcin Mikulski
ecoplus International Polska
Sp. z o.o.
Marynarska Point Phase II
Postępu 15C
02-676 Warszawa