Szukaj w treści

Nikolaihof Wachau

Białe wino z certyfikatem Demeter z Doliny Wachau

Nikolaihof Wachau to całkiem szczególne miejsce, które daje szczególną siłę ludziom, którzy tutaj mieszkają i przebywają. 

Gospodarstwo to ze swoją ponad 2000-letnią historią jest najstarszą winnicą Austrii i jedną z pierwszych winnic na świecie, które zaczęły uprawy biodynamiczne. 

Od 1984 majątek znajduje się w posiadaniu rodziny Saahs. W tym świadomym swojej tradycji rodzinnym przedsiębiorstwie na około 22 hektarach winnic uprawiane są gatunki Riesling, Grüner Veltliner, Neuburger i szereg innych białych uzupełniających szczepów. 

Rodzina Saahs prowadzi w całym gospodarstwie uprawy biodynamiczne zgodnie z wytycznymi Demeter, czyli najbardziej wymagającej formie upraw ekologicznych. 

W winnicach nie stosuje się tutaj żadnych herbicydów, pestycydów, sztucznych nawozów i żadnych syntetycznych oprysków. Zamiast tego rodzina Saahs stawia na gnojówkę z pokrzyw, krople walerianowe, herbatę ze skrzypu i przygotowane przez siebie preparaty.

Dać działać naturze, ingerować tak mało jak się da i dawać winu dużo czasu, aby się rozwinęło – to filozofia uprawy Nikolausa Saahs, której smak można poczuć również w jego winach. 

Po łagodnym procesie wyciskania wina Nikolaihof fermentują na własnych drożdżach i rozwijają w ten sposób swój wyjątkowy charakter.

Ostatecznie trafiają one do historycznej piwnicy, która powstała w rzymskiej krypcie. Tutaj Nikolaus Saahs daje swoim winom dokładnie tyle czasu, ile potrzebują, żeby dojrzeć. Niektóre z nich leżakują nawet 20 lat w beczkach dębowych mieszczących od 2.000 do 12.000 litrów. 

Nikolaihof produkuje również kosmetyki naturalne z certyfikatem Demeter pod nazwą „dieNikolai“

Nikolaihof produkuje nie tylko naturalne kosmetyki z certyfikatem Demeter, lecz także wina białe z upraw biodynamicznych.

Masz pytania?    

Marcin Mikulski
ecoplus International Polska
Sp. z o.o.
Marynarska Point Phase II
Postępu 15C
02-676 Warszawa