Szukaj w treści

Vienna Water Monitoring GmbH

ColiMinder® - pierwszy zautomatyzowany i dokładny instrument do pomiaru zanieczyszczenia wody zarodkami, E.coli i bakteriami z rodziny coli. Szybkie rozpoznanie i ewaluacja w czasie rzeczywistym obciążenia ścieków, wody kąpielowej, wody do nawadniania albo pitnej. Wyniki już po 15 minutach.

Dzięki ColiMinder® Vienna Water Monitoring wprowadziła na rynek innowacyjną metodę kontroli jakości  wody.

ColiMinder® jest pierwszym automatycznym i dokładnym instrumentem do pomiaru zanieczyszczenia wody E.coli (Escherichia coli), czyli bakteriami jelitowymi, które mogą wywoływać choroby. Ponadto metoda ta mierzy również różne inne bakterie z rodziny coli i łączną liczbę zarodków w wodzie. Metoda ta pozwala wcześnie rozpoznać obciążenia ścieków, wód kąpielowych, wody do nawadniania albo pitnej. Przy tym ColiMinder® jest metodą szybką. Urządzenie o wielkości 33 cm i wadze 14kg potrzebuje 15 minut, aby wykryć ewentualne zanieczyszczenia. Metoda ta dostarcza w krótkim czasie zwizualizowane wyniki badania i przyczynia się do zwiększenia bezpieczeństwa i oszczędności prądu, chemikaliów, czasu i tym samym kosztów.

Możliwości zastosowania ColiMinder® są szerokie. Pomiary mikrobiologicznej jakości wody z powodzeniem znajdują zastosowanie w następujących obszarach:

•    Pomiary w czasie rzeczywistym
•    Monitoring i systemy wczesnego ostrzegania
•    Sterowanie i optymalizacja procesów, jak np. analizy wody pitnej w celu wyboru źródeł wody do przygotowania wody pitnej, określenie dozy środków dezynfekcyjnych albo monitoring wód kąpielowych, chłodniczych i nawadnianie w przemyśle spożywczym

Dzięki ColiMinder® firma Vienna Water Monitoring wygrała konkurs na innowację podczas targów "International Water Summit 2016" w Abu Dhabi i "Singapore International Water Week 2016".

Masz pytania?    

Marcin Mikulski
ecoplus International Polska
Sp. z o.o.
Marynarska Point Phase II
Postępu 15C
02-676 Warszawa